Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 14:43
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
17 Maja, 2019

Kępno: Pojechali śladami Ryszarda Szurkowskiego

Pasjonat rajdów rowerowych Leszek Dąbrowski wraz z pięcioma rowerzystami z Kępna uczestniczył w 18. edycji Rajdu Rowerowego „Śladami Ryszarda Szurkowskiego”.

Impreza w Krośnicach cieszy się sporą popularnością. W tym roku pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, 27 kwietnia, na starcie stanęło 628 zawodników, którzy sami uznali pogodę za ,,idealną na rower’’. Niestety, zabrakło Ryszarda Szurkowskiego, któremu uczestnicy rajdu odśpiewali spontaniczne „Sto lat”. Jeden z najwybitniejszych polskich sportowców uległ w ubiegłym roku ciężkiemu wypadkowi podczas kolarskiego wyścigu weteranów w Kolonii.
- Zostaliśmy serdecznie powitani przez włodarzy Krośnic oraz organizatorów imprezy – opowiada Leszek Dąbrowski. - Chociaż tym razem na starcie zabrakło Ryśka Szurkowskiego, ale powitał uczestników z własnego domu, pojawiając się na telebimie.
Przed startem zawodnicy otrzymali przygotowane przez organizatorów pakiety startowe. Pan Leszek, który już po raz kolejny wziął udział w imprezie, otrzymał numer 493.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 20 (1326) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!