Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 20:34
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Sport
16 Listopada, 2017

Kępno: Pogoda nie przeszkodziła biegaczom

Monika Kaczmarek z Łodzi i Adam Nowicki z Gostynia zwyciężyli w IV Biegu Ulicznym św. Marcina w Kępnie.

W rozegranym 11 listopada br. biegu uczestniczyło blisko 500 osób, rywalizujących o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Bieg zorganizowany przez Kępiński Ośrodek Sportu i Rekreacji był jednym z punktów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście.
Zawodnicy wyruszyli spod hali sportowo-widowiskowej. Punktualnie o godzinie 13:30 zastępca burmistrza miasta i gminy Kępno Artur Kosakiewicz strzałem z pistoletu dał znać do startu blisko 500 uczestnikom przybyłym z całej Polski i z zagranicy. Dziesięciokilometrowa trasa przebiegała ul. Sportową, Estkowskiego, Osińską przez miejscowość Osiny w kierunku Hanulina i powrót.
Po raz drugi zwycięzcami biegu głównego zostali: Monika Kaczmarek z Łodzi i Adam Nowicki z Gostynia, aktualny wicemistrz Polski w biegu na 10 km. W biegu wzięła udział rekordowa liczba zawodników i zawodniczek z gminy Kępno, spośród których najlepsi byli Kinga Gierak i Krzysztof Szczot.
Cieszy nadspodziewanie dobra frekwencja i rekordowa liczba uczestników pomimo niesprzyjającej pogody – podkreślił dyrektor KOSiR Marek Kłoczaniuk. – W samym dniu biegu na starcie stawiło się 80 wcześniej nie zapisanych zawodników. Widać nawet nie najlepsza aura dla prawdziwych biegaczy nie ma znaczenia – powiedział organizator biegu, który sam może pochwalić sukcesami w tej dyscyplinie.

~ bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!