Ilony, Jerzego, Wojciecha 24 Kwietnia 2024, 02:09
Jutro 8°C
Kępno
13 Grudnia, 2017

Kępno: Po ściance marsz!

16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kępnie odbyły się historyczne Pierwsze Mistrzostwa Szkoły w Wspinaczce Sportowej na czas.

Zawody przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych: klasy pierwsze, czwarte oraz siódme i gimnazjalne. Z 40 chętnych, którzy zgłosili się na zawody, wystartowało 35 osób. W I mistrzostwach udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz z oddziałów Gimnazjum Krążkowy. Każda kategoria wiekowa była rozgrywana w podziale na dziewczęta i chłopców. W klasach pierwszych zwyciężyli: Julia Zoran z klasy 1b i Bartosz Kitzol z klasy 1a, drugie miejsca zajęli: Weronika Jagieniak i Jakub Dzwończak z klasy 1b, a na trzecich lokatach uplasowali się: Maja Mierzwiak i Maksymilian Jagieniak z klasy 1b. W klasie czwartej wygrali: Maja Wieczorek i Krystian Lorenc, drugie miejsce zajęli: Julia Sobczak i Marek Gałęcki, trzecie natomiast: Zuzanna Grzesiak i Nikodem Nokiel. W kategorii klas siódmych i gimnazjalnych zwycięzcami zostali: Jagoda Kaczor z klasy 7b i Julian Hanas z klasy 2d, drugą lokatę zajęli: Weronika Rzepka z klasy 3b Gimnazjum Krążkowy i Jakub Mazurkiewicz z klasy 7b, trzecie miejsce zdobyli: Michalina Miś z klasy 7b i Dawid Kałużny z klasy 7a.
Mistrzostwa wzbudziły wiele emocji, rywalizacja była bardzo zacięta, ale z zachowaniem zasad fair play. Poziom przygotowania uczestników pozytywnie zaskoczył wielu obserwatorów. Wspinaczka poza swoimi walorami sportowymi jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a gorący doping odwiedzających nas klas było słychać daleko poza salą gimnastyczną. Organizatorami i pomysłodawcami mistrzostw są Monika i Franciszek Klupś, którzy serdecznie dziękują za pomoc: Justynie Marczak (plakaty promujące zawody), Małgorzacie Rosik (dyplomy), Dominice Wawrzyniak (post na Facebooku) oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 Maciejowi Adamkowi (nagrody) oraz Radzie Rodziców (słodkie upominki).