Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Damiana, Romana, Romany 24 Lutego 2020, 03:20
Dziś 11°C
Jutro 5°C
Sport
6 Lutego, 2020

Kępno: Piłkarskie emocje w muzeum

Otwarcie wystawy pt. „1908 Fussballklub – KKS Polonia Kępno 1989” w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego.

30 stycznia br. w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego odbyło się otwarcie wystawy pt. „1908 Fussballklub – KKS Polonia Kępno 1989”, przedstawiającej zarys historyczny lokalnego klubu sportowego. Na wydarzenie przybyło spore grono mieszkańców Kępna i okolic.
Wystawa powstała w oparciu o dwa najważniejsze założenia. Po pierwsze – pokazaniu archiwaliów, takich jak: dokumenty, korespondencja czy fotografie pochodzące ze zbiorów muzeum. Materiały te nie były do tej pory publikowane na żadnej wystawie czy w publikacjach. Z drugiej jednak strony został zaprezentowany społeczny aspekt działalności klubu, czyli to, co najbardziej przyciąga fanów piłki nożnej do obcowania z tym sportem, w tym: dyskusje, spotkania, wspólne oglądanie meczów. Krótko mówiąc – to, co integrowało mieszkańców kiedyś i integruje ich do dnia dzisiejszego. Informacje zawarte na wystawie pozwolą wszystkim odwiedzającym na odkrycie różnych ciekawostek związanych z dziejami kępińskiego klubu.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 6 (1363) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!