Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 11:20
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Sport
9 Maja, 2019

Kępno: Pierwszomajowe biegi i rodzinne świętowanie w Kępnie

VI Bieg Uliczny o Puchar Starosty Kępińskiego w Kępnie odbył się w ramach pikniku rodzinnego zorganizowanego z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej w środę, 1 maja 2019 r.

W ramach pierwszomajowych imprez odbyły się także Bieg Rodzinny oraz Bieg Przedszkolaka.
Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie „Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński”, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Powiat Kępiński, a przede wszystkim członkowie KS „Leniwiec” Kępno. Nad przebiegiem imprez biegowych czuwali: Marek Kłoczaniuk, Przemysław Zimoch i Tomasz Kmiecik.
Trasa biegu głównego wiodła przede wszystkim ulicami miasta, co powodowało duże zainteresowanie kępnian.
Równych sobie nie miał pochodzący z Kenii Biwot Wyclifffe Kipkorir, który dystans 10 km przebiegł w czasie 00.28:39. Drugi był Polak Roman Romanienko, a trzeci kolejny Kenijczyk - Matheka Benard Muinde. Najlepszym biegaczem z powiatu kępińskiego okazał Damian Dyduch z KS „Gepard” Kępno, który zajął szóste miejsce. Drugi w tej klasyfikacji był Tomasz Grzemba z Kępna, a trzeci - Sławomir Urbański z Łęki Opatowskiej.
Wśród kobiet najszybsza okazała się Kenijka Mbogo Jane Ngima, która wyprzedziła swoją rodaczkę Mbatha Ruth Nundu i Ukrainkę Irynę Masnyk. Z powiatu kępińskiego najlepsza była Iryna Masnyk, przed Justyną Kotowicz i Justyną Moską.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 19 (1325) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!