Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 22:13
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
14 Października, 2021

Kępno: Norwidowska wieczornica

8 października w kępińskim kinie „Sokolnia” odbyła się „Wieczornica Norwidowska”. Na to wyjątkowe wydarzenie zaprosił burmistrz miasta i gminy Kępno, Kępiński Ośrodek Kultury oraz Kępińskie Koło Literatów.

Wieczornica była hołdem oddanym poecie, którego 200. rocznicę urodzin obchodzimy właśnie w tym roku. Podczas spotkania postać Cypriana Kamila Norwida w niezwykły sposób przedstawił dr Wiesław Przybyła, a sam mistrz Norwid wybrzmiał w recytacjach kępińskich literatów: Anny Niesobskiej, Danuty Buks, Ewy Maciejewskiej, Jadwigi Miesiąc, Kingi Szczupak, Moniki Banaś, Marka Paprockiego i Piotra Wieczorka. C.K. Norwid był wybitnym poetą, twórcą liryki i poematów, nowelistą i dramaturgiem. Jego poezja należy do tej trudnej i intelektualnej, ale pięknej, przepełnionej miłością do ojczyzny.

~ Oprac. m

Więcej w nr 40 (1449) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!