Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 10:35
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
9 Listopada, 2017

Kępno: Nauczycielki szlifowały język hiszpański

„Jeden cel – wspólna Europa” – Program Erasmus+ w ZSP nr 1 w Kępnie.

W ramach realizacji projektu „Erasmus+” dwie nauczycielki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie wzięły udział w kursie językowym oferowanym i realizowanym przez Malaca Instituto w Hiszpanii. Agnieszka Trawińska i Anna Hofman uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych i konwersacjach prowadzonych wyłącznie w języku hiszpańskim przez wykwalifikowanych nauczycieli szkoły językowej w Maladze. Intensywność zajęć, małe grupy międzynarodowe oraz systematyczne weryfikowanie zdobytych umiejętności sprawiły, że kurs językowy okazał się dla uczestniczek bardzo efektywny.
Sytuacje dnia codziennego powodowały, że nabyte umiejętności można było wykorzystać w praktyce. Pobyt na kursie zagranicznym był również wspaniałą okazją do poznania bogactw kulturalnych Hiszpanii, zwyczajów i kuchni śródziemnomorskiej. – Andaluzja oczarowała nas swoją orientalną architekturą, ciekawą historią, malowniczymi ogrodami dawnych mauretańskich pałaców. Urokliwe miasteczko Mijas, Sewilla czy Museum Picasso to atrakcje turystyczne, które długo pozostaną w naszej pamięci – wspominają uczestniczki.
Zdobyte umiejętności nauczycielki zamierzają wykorzystać podczas zajęć dodatkowych z języka hiszpańskiego prowadzonych w ZSP nr 1 w Kępnie. Zainspirowane metodami nauczania stosowanymi w Malaca Instituto, A. Trawińska i A. Hofman zorganizują dla nauczycieli języków obcych swej macierzystej placówki spotkanie mające na celu podzielenie się spostrzeżeniami i pomysłami zaczerpniętymi w trakcie zagranicznego kursu.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!