Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adrianny, Kazimierza, Wacława 4 Marca 2024, 06:27
Dziś 8°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
22 Grudnia, 2022

Kępno: Hej kolęda, kolęda

15 grudnia br. w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie odbyła się 23. edycja wigilii, łączącej różne pokolenia, podczas której młodzież wraz z seniorami od lat odkrywa nie tylko piękno świąt Bożego Narodzenia, ale i istotę takich słów jak życzliwość i solidarność.

„Wigilię dla osób starszych i samotnych” – bo taką nazwę nadano wówczas spotkaniu – po raz pierwszy zorganizowano w szkole w 1999 r. Stało się tak za sprawą Danuty Szpakowskiej, ówczesnej wicedyrektorki ZSP nr 1 w Kępnie. Odtąd wigilia wpisała się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. - 25 lat temu zostało zainicjowane to tradycyjne już w naszej szkole spotkanie wigilijne, w tym roku uczestniczymy w  23.  edycji, dwa lata umknęły ze względu na przerwę spowodowaną pandemią covid 19 - mówiła dyrektor Bogumiła Drobina. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy do tej tradycji wrócić. Niestety,  frekwencja w tym roku nieco gorsza niż zawsze. Być może stali nasi goście z różnych względów nie mogą być tutaj dzisiaj z nami, a nowi tej tradycji jeszcze nie znają. Wigilia potwierdziła fakt, że po pandemii koronawirusa z trudnością odbudowuje się relacje międzyludzkie. Takie wyzwanie podjęła jednak młodzież i organizatorzy „Wigilii dla osób starszych i samotnych”.  

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 51 (1510) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!