Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 01:21
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
6 Czerwca, 2018

Kępno: Chico w rodzinnym mieście

Redakcję „Tygodnika Kępińskiego” odwiedził rodowity kępnianin i znany na całym świecie  twórca reliefów Zdzisław Chico Mikołajczak.

Podczas krótkiej wizyty ceniony artysta odebrał wyróżnienie przyznane mu przez kępińskich filatelistów. Z okazji obchodzonego na początku tego roku 60-lecia Koła Polskiego Związku Filatelistów im. T. P. Potworowskiego w Kępnie, jego prezes Edward Stankowiak wręczył, mieszkającemu już od lat w Niemczech, słynnemu kępniakowi dyplom i medal za zasługi dla filatelistyki Ziemi Kępińskiej.
Przy tej okazji pamiątkowe gadżety z Kępna zacnemu gościowi przekazał też redaktor naczelny „Tygodnika Kępińskiego” Mirosław Łapa, a Zdzisław Chico Mikołajczak odwdzięczył się, opowiadając o swojej pracy i najbliższych planach.
Przypomnijmy, że Chico wykonuje reliefy na zlecenie firm fonograficznych, zespołów muzycznych i osób prywatnych. Prace, które wykonał trafiły do takich gwiazd jak m.in. Metallica, Scorpions, Iron Maiden, Bon Jovi, Pink Floyd, Judas Priest, AC/DC. Jak zaś sam przyznaje, najcenniejszym dla niego reliefem jest ten wykonany dla papieża Jana Pawła II „25 lat pontyfikatu w Watykanie”. Zawsze też chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, przekazując reliefy na rzecz chorych dzieci.

~ bem

Więcej w nr 23 (1278) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!