Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 01:21
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
8 Lutego, 2023

Kępno: Bilateralne spotkanie w Norwegii grupy Erasmus+

W styczniu 2023 r. grupa 15 uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie wraz z dwoma opiekunami – dyrektor Danutą Stefańską i nauczycielem języka angielskiego Maciejem Adamkiem wzięła udział w bilateralnym spotkaniu projektu Erasmus+ w norweskim Vollen, realizując wraz ze szkołą partnerską Vollen Ungdomskole projekt pn. „Przekraczanie granic po pandemii”.

6 stycznia br., po 26 godzinach jazdy do Norwegii, przybyliśmy do miasteczka Vollen. Zaraz po przyjeździe poszliśmy do szkoły, gdzie spotkaliśmy opiekunki projektu, które zapoznały nas z planem całego pobytu. Następnie udaliśmy się na zajęcia języka angielskiego. Na lekcji dyskutowaliśmy na temat istoty demokracji oraz negatywnych skutków pandemii, naszych nastrojów w postpandemicznej rzeczywistości oraz możliwości powrotu do tzw. „normalności” po globalnym covidowym paraliżu.

~ Maciej Adamek

Więcej w nr 6 (1516) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!