Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2020, 17:26
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Rozrywka
20 Listopada, 2017

Kępno: Ach, co to był za bal!

W III Balu Seniora udział wzięło ponad 370 osób.

„Umówiłem się z nią na dziewiątą, tak mi do niej tęskno już, zaraz wezmę od szefa akonto, kupię jej bukiecik róż” – w melodii Eugeniusza Bodo otwarto III Bal Seniora, który miał miejsce 19 października br. w hali widowiskowo-sportowej KOSiR. Uroczystość odbyła się dzięki inicjatywie burmistrza Piotra Psikusa oraz Kępińskiej Rady Seniorów. To kolejne takie wydarzenie w dziejach gminy Kępno.
Eleganckie panie w sznurach pereł, otulone długim boa, szarmanccy panowie przypominający Adolfa Dymszę, doskonała oprawa muzyczna i fantastyczna uczta kulinarna – na tegorocznym balu bawiło się 370 seniorów, w konwencji lat 20. ubiegłego wieku. Uczestnicy imprezy przygotowali tematyczne stroje, charakterystyczne w tych czasów. Nie obyło się oczywiście również bez Charlstona w wykonaniu seniorów, do którego przygotował ich instruktor tańca Paweł Wielgosz.
W tej wyjątkowej imprezie oprócz seniorów, działających w różnych klubach i stowarzyszeniach, udział wzięli zaproszeni goście: władze gminy i powiatu oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz osób starszych. Wiele ciepłych słów w kierunku seniorów skierowali organizatorzy i zaproszeni goście podkreślając, że ich doświadczenie i wiedza jest niezwykle ważna oraz przydatna dla młodszych pokoleń. – Państwa obecność pozytywnie świadczy o tym, że warto być otwartym na różnego rodzaju wyzwania, warto te wyzwania, przy pełnej współpracy, realizować – podkreślił P. Psikus. – Tylko ten się nie starzeje, kto nie ma na to czasu. I to potwierdza się dzisiaj na tym III Balu Seniora, który skupia wszystkie najważniejsze osoby, bowiem z bogactwem doświadczenia i mądrości życiowej. I za to zawsze serdecznie dziękuję, stojąc przed każdym gremium seniorskim. Powtarzam i będę powtarzać jak mantrę, że wiedzy uczymy się z książek, ale mądrości i doświadczenia życiowego od ludzi nieco wcześniej urodzonych. I dla mnie seniorzy są właśnie takim fundamentem wielkiej współpracy, zaangażowania, determinacji i tej ludzkiej życzliwości – przyznała Andżelika Możdżanowska.
Podczas spotkania burmistrz P. Psikus i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Stachowiak poinformowali, że Rada Miejska podjęła decyzję o ustanowieniu Kępińskiej Karty Seniora. Symboliczna karta miała swój debiut podczas imprezy i została wręczona przez włodarza gminy przedstawicielce seniorów.
Podczas uroczystości seniorzy mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów. Wyrazem tego był nie tylko odtańczony Charleston, ale też wystawa rękodzieła.
Tego typu impreza jest najlepszym dowodem, że lokalni seniorzy nadal są aktywni i jednocześnie chcą zmieniać wizerunek i stereotypy w postrzeganiu osób starszych. Bal Seniora to okazja do integracji i lepszego poznania się osób starszych z terenu miasta i gminy Kępno, a także zaznaczenia pozytywnego wizerunku seniorów, jako osób zaangażowanych w życie społeczne i kulturalne. Jest to również podziękowanie dla seniorów za ich trud, pracę i mądrość, która pozwalała rozwijać lokalną społeczność przez lata.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!