Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 17:10
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Sport
14 Sierpnia, 2019

Kalisz: Kolejna „setka cyklisty” zaliczona

460 uczestników wyruszyło na trasę kaliskiego rajdu Tour de Calisia - XI Setka Cyklisty, a wśród nich rowerzysta z Kępna Leszek Dąbrowski, który wziął w nim udział już po raz ósmy.

3 sierpnia 2019 r. miłośnicy jednośladów wyruszyli na malowniczą trasę po ziemi kaliskiej, która liczyła 100 km.
Celem wydarzenia były: popularyzacja i rozwój turystyki rowerowej, integracja środowiska turystycznego oraz prezentacja i promocja walorów krajoznawczych regionu.
W jedenastej edycji rajdu rowerowego Tour de Calisia uczestniczyły osoby z różnych zakątków Polski. Organizatorem imprezy był Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” Kalisz.
- Do udziału w kolejnej, ósmej już, mojej „setce cyklisty” w Kaliszu zapisałem się z dużym wyprzedzeniem, bo na początku maja – relacjonuje kępnianin Leszek Dąbrowski. – Bardzo trudno jest się na tę imprezę załapać, ponieważ z roku na rok startuje w niej coraz więcej osób.

~ bem

Więcej w nr 33 (1339) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!