Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:21
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Sport
10 Sierpnia, 2018

Kaliska Klasa Okręgowa: W weekend rusza okręgówka

Sezon 2018/2019 w okręgu kaliskim czas zacząć. W najbliższy weekend rusza Kaliska Klasa Okręgowa. Zaczynający się w sobotę sezon piłkarskiej klasy okręgowej nie ma wielkiego faworyta. Teoretycznie najsilniejsze wydają się być Barycz Janków Przygodzki, Zefka Kobyla Góra czy Prosna Kalisz. W zbliżającym się sezonie powiat kępiński będzie miał na tym szczeblu czterech przedstawicieli.

Początkowo w tej klasie rozgrywkowej nie miała występować Victoria Laski, ale ostatecznie sytuacja w wyższych ligach i klasach rozgrywkowych sprawiła, że klub z Lasek ponownie występować będzie na szczeblu klasy okręgowej. Obok Victorii Laski w Kaliskiej Klasie Okręgowej wystąpią także Pogoń Trębaczów, GKS Rychtal oraz GKS Grębanin. Drużyna z Grębanina w inauguracyjnej kolejce zmagania w sezonie 2018/2019 rozpocznie od spotkania przed własną publicznością. Na otwarcie sezonu GKS zmierzy się z LKS-em Czarnylas. Ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami, jeszcze w rozgrywkach A klasy, zakończył się remisem 2:2. Teraz oba zespoły zmierzą się ponownie, ale już na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Już inauguracyjna kolejka przyniesie nam kilka interesujących spotkań. Do takich należy zaliczyć między innymi derbowe starcie Pogoni Trębaczów z GKS-em Rychtal. Najtrudniejsze zadanie czeka w inauguracyjnej kolejce drużynę z Lasek, która w niedzielę wybiera się do Kalisza na mecz z tamtejszą Prosną. Kibicom nie trzeba przypominać, że Prosna to klub z dużymi tradycjami i sukcesami. Jego społeczność powoli przygotowuje się do przypadającego za cztery lata jubileuszu 100-lecia istnienia. Prosna ma w swoich szeregach młodych oraz doskonale znanych w regionie doświadczonych graczy takich jak Grzegorz Dziubek, Marcin Czajczyński, Jan Zając, Dawid Garifow czy Wojciech Żarnecki.

~ BAS

Program 1. kolejki
Sobota, 11 sierpnia 2018 roku
17:00 Barycz Janków – LZS Cielcza
Niedziela, 12 sierpnia 2018 roku
11:00 Prosna Kalisz – Victoria Laski
11:00 Olimpia Brzeziny – WKS Witaszyce
11:00 Pogoń Trębaczów – GKS Rychtal
11:00 Victoria Skarszew – CKS Zbiersk
14:00 GKS Żerków – Korona-Pogoń
16:00 GKS Grębanin – LKS Czarnylas
16:00 Zefka Kobyla Góra – LZS Doruchów

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!