Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Pauliny, Rudolfiny 26 Czerwca 2022, 22:07
Dziś 23°C
Jutro 30°C
Rozrywka
9 Czerwca, 2022

Jankowy: Najpiękniejsze słowo świata

Dzień Matki to chyba najpiękniejsze święto w roku. Cudowne słowo, odmieniane wówczas w różnych językach, w niemal wszystkich brzmi podobnie: mama. Bo jak mawia poeta: „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta – wraca – to miłość macierzyńska”. Gminny Dzień Matki świętowano w tym roku, po trzech latach przerwy, w Jankowach.

Dzień Matki jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze mamy, oraz że każdej z nich należy się moc uścisków, buziaków i milion bukietów kwiatów za jej bezwarunkową miłość. Na świecie święto to jest obchodzone w różny sposób i w różnych terminach. U nas – 26 maja. Tego dnia jankowski Dom Ludowy zaszczyciły swoją obecnością niemal same panie: wójt, skarbnik i sekretarz, radne, sołtyski i żony sołtysów, biznesmenki i żony przedsiębiorców, przedstawicielki organizacji społecznych, Kobiety Aktywne.

~ ems

Więcej w nr 23 (1482) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!