Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 17:25
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Perzów
14 Sierpnia, 2019

Domasłów: Tu są uśmiech i dobra energia

Od początku 2019 r. w Domasłowie funkcjonuje Dzienny Dom Seniora.

Była szkoła, jest dom dla seniorów
Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Seniora dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Na ten cel Gmina Perzów otrzymała w ubiegłym roku dotację, wynoszącą 280.000,00 zł. W tym roku natomiast z tego samego programu Gmina pozyskała dodatkowe środki na jego funkcjonowanie w wysokości 50.400,00 zł.
Placówka usytuowana została na parterze budynku, w którym wcześniej mieściła się szkoła. Dysponuje salką wyposażoną w akcesoria do ćwiczeń rehabilitacyjnych i sprzęt gimnastyczny. Jest pokój dzienny z aneksem kuchennym, pokój pielęgniarki, szatnia, toalety, pomieszczenie gospodarcze. Zakupiono potrzebne urządzenia: telewizor, komputer z dostępem do Internetu, a także sprzęt kuchenny, między innymi: lodówkę, kuchenkę i zmywarkę.
Jak przypominano podczas oficjalnego otwarcia placówki, Szkoła Podstawowa w Domasłowie została oddana do użytku 1938 r. - w 20. rocznicę odzyskania niepodległości. Po jej likwidacji w związku z reformą szkolnictwa budynek stał pusty. - W setną rocznicę odzyskania niepodległości oddajemy mieszkańcom odnowiony budynek. Udało nam się go wyremontować i oddać do użytku seniorom. Ma to bardzo symboliczny wymiar – podkreślała podczas uroczystości otwarcia Dziennego Domu Seniora wójt gminy Perzów Danuta Froń.

~ bem

Więcej w nr 33 (1339) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!