Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:05
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
7 Lutego, 2019

Domasłów: Dzienny Dom Seniora uroczyście otwarty

1 lutego 2019 r. oficjalnie otwarto Dzienny Dom Seniora w Domasłowie.

Dzienny Dom Seniora w Domasłowie funkcjonuje już od miesiąca. W tym czasie ze względu na ograniczone warunki lokalowe wójt gminy Perzów Danuta Froń kolejno zapraszała na spotkania z pensjonariuszami: sołtysów z terenu gminy Perzów, przewodniczące KGW, prezesów stowarzyszeń i organizacji, jak również dyrektorów jednostek organizacyjnych.
Natomiast podczas oficjalnego otwarcia, 1 lutego br., w Dziennym Domu Seniora spotkali się z pensjonariuszami zaproszeni goście, a wśród nich: wicemister Andżelika Możdżanowska, poseł Tomasz Ławniczak, starosta powiatu kępińskiego Robert Kieruzal oraz radni Rady Gminy Perzów. Przybyli goście wraz z wójtem D. Froń oraz kierownikiem inwestycji Piotrem Prędkim dokonali symbolicznego otwarcia budynku. Obiekt został także poświęcony przez ks. Arkadiusza Wieczorka, proboszcza parafii Domasłów.
Dzienny Dom Seniora w Domasłowie mieści się na parterze budynku po byłej szkole podstawowej. W swoim wystąpieniu wójt gminy Perzów nawiązała do historii: - Szkoła w Domasłowie została oddana do użytku 1938 r., wzniesiona dzięki pracy i ofiarności ludu śląskiego, który niejednokrotnie w tamtych czasach deklarował swoją patriotyczna postawę W 20. rocznicę odzyskania niepodległości gmina Perzów obchodziła piękną uroczystość poświęcenia i oddania do użytku dwóch szkół, w tym właśnie szkoły w Domasłowie. Po likwidacji szkoły w związku z reformą szkolnictwa budynek stał pusty – przypominała. - W setną rocznicę odzyskania niepodległości oddajemy mieszkańcom odnowiony budynek. Udało nam się go wyremontować i oddać do użytku seniorom. Ma to bardzo symboliczny wymiar – wskazywała wójt.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 6 (1312) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!