Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adrianny, Kazimierza, Wacława 5 Marca 2024, 01:23
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kraj
5 Grudnia, 2023

Diecezja: Błogosławiona rodzina Ulmów w Kępińskiem

Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów dotarły do diecezji kaliskiej. Pierwszą parafią, jaką nawiedziły, był Mikorzyn, a kolejną – Słupia pod Kępnem.

25 listopada br., wieczorem, relikwie rodziny Ulmów przybyły do parafii mikorzyńskiej z Milicza w archidiecezji wrocławskiej. To kolejny przystanek w ogólnopolskiej peregrynacji relikwii rodziny, która we wrześniu została wyniesiona na ołtarze jako przykład ofiarnego życia i miłości wobec bliźnich. Pierwszym miejscem w diecezji kaliskiej, gdzie wierni mogli oddać im cześć, było Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. W uroczystościach rozpoczęcia peregrynacji relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w Mikorzynie uczestniczył biskup kaliski Damian Bryl. Uroczystą eucharystię wraz z biskupem koncelebrował ks. Witold Kałmucki, kustosz sanktuarium św. Idziego.

~ m

Więcej w nr 49 (1559) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!