Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 29 Listopada 2020, 14:32
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Bralin
26 Października, 2017

Bralin: Rozmawiali o bieżących problemach

Kolejne spotkanie wójta Romana Wojtysiaka z sołtysami z gminy Bralin.

W czwartek, 12 października br., w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin odbyło się kolejne cykliczne spotkanie wójta Romana Wojtysiaka z sołtysami.
Włodarz gminy szczegółowo omówił problematykę związaną ze skutkami po przejściu orkanu Ksawery. I tak w pierwszej kolejności wójt przedstawił sytuację dotyczącą wyrządzonych szkód. Następnie przybliżył warunki przyznawania rządowej pomocy poszkodowanym. R. Wojtysiak przy tej sposobności nawiązał też do powstałych w związku orkanem trudności w dostawie energii elektrycznej.
Następna część spotkania toczyła się wokół zagadnień związanych z funduszem sołeckim. Przypomnijmy, że 30 września br. minął termin składania wniosków. Jak poinformował wójt, jeden z wniosków został częściowo odrzucony.
Kolejnym punktem była informacja na temat bieżących napraw i modernizacji dróg. Szczególnie akcentowano drogi dojazdowe do cmentarzy w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.
Na zakończenie R. Wojtysiak przedstawił zebranym sołtysom nieprawidłowości wynikające z funkcjonowania Rady Gminy Bralin.

~ Grzegorz Banaszak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!