Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:05
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Bralin
9 Listopada, 2017

Bralin: Razem przez świat od pół wieku

Złote Gody w gminie Bralin obchodziło 13 par.

Nie każdemu jest dane przeżyć w związku małżeńskim 50 lat. Małżonkowie, którym życie dało możliwość przeżycia ze sobą pół wieku, nagradzani są medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznawanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób święto rodzinne, jakim jest rocznica ślubu, staje się sprawą wagi państwowej. Z tej okazji 17 października br. Urząd Stanu Cywilnego w Bralinie zorganizował spotkanie, na którym wręczono jubilatom przyznane medale.
W tym roku w gminie Bralin jubileusz Złotych Godów obchodziło 13 par. W tym gronie znaleźli się: Małgorzata i Robert Gogol z Mnichowic, Kazimiera i Kazimierz Wrzosek z Nowej Wsi Książęcej–Parceli, Maria i Jerzy Juszczakowie z Chojęcina–Parceli, Ewa i Bolesław Iraccy z Chojęcina, Kryspina i Marian Piskułowie z Weronikopola oraz z Bralinia: Maria i Jan Chmielewscy, Zofia i Aleksander Jarczakowie, Anna i Edmund Kuropkowie, Maria i Jerzy Wiorkowie, Janina i Franciszek Lewkowie oraz Zofia i Jerzy Przybyłowie. Dwie pary nie doczekały zorganizowanej uroczystości – w tym roku odeszli od nas Stanisław Gnitecki z Bralina i Bronisław Michalski z Nosali.
Część oficjalna, jak co roku, odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Gminy Bralin. Jubilatów powitała i skierowała do nich słowa uznania kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Urbańska. Słowa serdecznych gratulacji i życzeń przekazał również jubilatom wójt gminy Roman Wojtysiak.
Najważniejszym momentem uroczystości jest zawsze wręczenie medali przyznanych przez prezydenta RP. W jego imieniu medale wręczył jubilatom wójt R. Wojtysiak.
Dla świętujących okrągłą rocznicę małżeństwa par wzruszający program literacko-muzyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bralinie pod opieką Natalii Piotrowiak oraz Katarzyny Albert. Całość dopełnił koncert w wykonaniu zespołu seniorów „Ale Babki” z Bralina.
Nie zabrakło również serdecznych życzeń i wyrazów uznania skierowanych do jubilatów ze strony przewodniczącego PZERiI Oddział w Bralinie Alojzego Leśniarka. Jubilaci z kolei złożyli wyrazy wdzięczności za zorganizowanie dla nich tak pięknej uroczystości.
Szanownym Jubilatom życzymy długich lat wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu oraz serdecznej opieki osób najbliższych.

~ Marzena Urbańska

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!