Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 21:47
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
9 Listopada, 2017

Bralin: Milion złotych ze środków unijnych na budowę przedszkola

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansuje budowę przedszkola w Bralinie.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansuje budowę przedszkola w Bralinie. A wszystko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił w tym roku nabór wniosków w ramach programu „Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej”. Łącznie o pozyskanie dofinansowania z funduszy europejskich zostało złożonych 48 wniosków. Z wnioskiem pod nazwą: „Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, podniesienie wiedzy dzieci i kompetencji nauczycieli przedszkola Kwiaty Polskie w Bralinie” wystąpił także braliński samorząd.
W miniony czwartek, 26 października br., Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru wniosków o dofinansowanie. Pozytywną ocenę uzyskało 37 projektów, 5 zostało ocenionych negatywnie, natomiast 6 wniosków pozostawiono bez rozpatrzenia.
Wśród pozytywnie ocenionych wniosków znalazł się również ten przygotowany przez Gminę Bralin. Tym samym budowę przedszkola zasili wsparcie ze środków unijnych w wysokości 1.000.000 zł. To bardzo dobra wiadomość, bo o taką właśnie kwotę zmniejszą się wydatki własne gminy na powstającą inwestycję.

~ Grzegorz Banaszak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!