Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ady, Celestyny, Ireneusza 7 Kwietnia 2020, 07:44
Dziś 15°C
Jutro 17°C
Baranów
2 Lipca, 2019

Baranów: Wójt otrzymała absolutorium

IX sesja Rady Gminy Baranów.

18 czerwca br. odbyła się IX sesja Rady Gminy Baranów, podczas której wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek większością głosów otrzymała absolutorium.
Planowane dochody na 2018 r. wyniosły 48.060.972,62 zł, a wykonane zamknęły się kwotą 48.841.669,45 zł, a więc 101,62% dochodów planowanych. Z kolei wydatki zaplanowano na 50.918.975,03 zł, a wykonano w kwocie 48.459.476,03, czyli 95,17% wydatków planowanych.
Wykonanie budżetu pozytywnie zaopiniowała zarówno Komisja Budżetowa, Komisja Rewizyjna, jak i Regionalna Izba Obrachunkowa.
Również radni, po wysłuchaniu obszernego raportu o stanie gminy Baranów za 2018 r., zatwierdzili sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2018 r. oraz udzielili wójt wotum zaufania (12 radnych zagłosowało „za”, a 2 wstrzymało się od głosu) i absolutorium (13 głosów „za” i jeden wstrzymujący). W bieżącym roku samorządy po raz pierwszy zobowiązane są do przedłożenia Radzie raportu o stanie gminy. Przepisy niezbyt precyzyjnie wskazują, co miałoby się znaleźć w raporcie oraz jaki ma być poziom szczegółowości dokumentu. Raport z gminy Baranów przedstawił ją w bardzo dobrej kondycji finansowej i inwestycyjnej, przy niemal zerowym bezrobociu. Nowością jest także udzielanie wotum zaufania, które jest warunkiem do uzyskania absolutorium. - Absolutorium oznacza dla mnie akceptację tego, jak pracuję i co wykonuję razem z pracownikami. Życzę wójtom innych gmin, aby sprawowali swoje funkcje w takiej gminie, jak nasza, gdzie jest ogromna liczba przedsiębiorców, duża ilość podatków, małe zadłużenie, liczne inwestycje przy dofinansowaniu ze środków zewnętrznych i wiele pomysłów na przyszłość oraz dobra współpraca w urzędzie – podkreśliła wójt B. Lewandowska-Siwek.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!