Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 10:59
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Sport
24 Marca, 2021

Baranów: Warcabownice płonęły emocjami

Wskutek obostrzeń związanych z pandemią odwołane zostały wszystkie szkolne zawody sportowe. W szkołach w systemie stacjonarnym pozostały jedynie dzieci z klas I-III. Zaproponowaliśmy im powrót do jednej z naszych tradycji – mistrzostw w warcabach. Nie mogąc zorganizować Mistrzostw Gminy i Powiatu, ograniczyliśmy się do turniejów o tytuł mistrza szkoły. 10 i 11 marca br. Szkolny Turniej Warcabowy dla klas I-III odbył się w Szkole Podstawowej w Baranowie.

Rozgrywki zostały przeprowadzone z zachowaniem zasad epidemicznych. System rozgrywek „kołowy”, czyli „każdy z każdym”. Pojedynki rozegrano z podziałem na chłopców i dziewczęta Najlepsza dwudziestka rozegrała, 17 marca br., finał szkolny. Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Baranowie zorganizowano na wzór finałów wojewódzkich. W eliminacjach wzięło udział ponad 60 uczniów klas I-III. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom. Rozgrywki trwały ponad 3 godziny. Rozegrano 100 partii. Walkę o medale stoczyło 20 zawodników. Nikt nie pozostał niepokonany, co jeszcze bardziej świadczy o zaciętej walce w duchu fair-play. O kolejności gier decydował specjalny system komputerowy, co znakomicie usprawniło przebieg imprezy. Ta innowacja wprowadziła dodatkowe emocje, ponieważ do samego końca wynik rywalizacji był dla wszystkich wielką niewiadomą. Skomplikowany przelicznik okazał się jednak sprawiedliwy.

~ ems

Więcej w nr 11 (1420) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!