Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anieli, Juliana, Przemysława 27 Stycznia 2021, 11:36
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Kultura i oświata
26 Lutego, 2020

Baranów: Podróżą każda miłość jest

20 lutego br. w Motelu ES w Baranowie miała miejsce uroczystość Żelaznych, Diamentowych i Złotych Godów małżeńskich. Żelazne Gody, czyli 65-lecie pożycia małżeńskiego, w 2019 r. obchodzili państwo Marianna i Edward Rzeźniczakowie z Żurawińca. 60 lat pożycia małżeńskiego, czyli Diamentowe Gody, w 2019 r. świętowali państwo Anna i Sylwester Stasiakowie z Grębanina. Z kolei Złote Gody małżeńskie, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego, obchodziło w 2019 r. 15 par z gminy Baranów.

W uroczystości wzięli udział: ks. kan. Jerzy Kondal, ks. Tomasz Szymczak, sekretarz gminy Ilona Skiba oraz przewodniczący Rady Gminy Baranów Marian Kremer. Dostojnych jubilatów powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Baranowie, Sylwia Adamska. - Mija 65, 60 i 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki – podkreśliła.

~ UG Baranów

Więcej w nr 9 (1366) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!