Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 16:26
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Sport
2 Maja, 2019

Baranów: Murator jak terminator. Niezniszczalny

W niedzielę, 28 kwietnia br., odbył się III Bieg Muratora, zorganizowany przez OSP Baranów Osiedle Murator oraz Grupę Odnowy Sołectwa w ramach projektu współfinansowanego ze środków otwartego konkursu ofert Gminy Baranów oraz z funduszu sołeckiego. Imprezę zorganizowano w roku 10-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Los organizatora imprez sportowych bywa czasem nie do pozazdroszczenia – nagła zmiana pogody może w kilka chwil zniweczyć godziny żmudnych, wielodniowych przygotowań, setki zapinanych skrzętnie na ostatni guzik drobiazgów, dziesiątki telefonów i setki zgłoszeń do zawodów. Wydawało się, że ten ponury scenariusz czeka III edycję Biegu Muratora. Jednak gdy tuż przed „godziną zero” w biurze zawodów zawrzało jak w ulu, stało się jasne, że prawdziwego sportowca nie zdoła wystraszyć nawet ziąb i ulewa. Na starcie biegu głównego zameldowała się rekordowa liczba 161 biegaczy.
Z ogromnym uznaniem zmarznięta publiczność powitała imponującą ilość młodych sportowców (do 7 lat oraz 7-13 lat), którzy mimo deszczu ruszyli do walki w dwóch Biegach Młodego Muratora. Na wszystkich czekały medale, gorąca herbata i niekłamany entuzjazm kibiców. Każdy biegacz, starszy czy młodszy, otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi – cenne nagrody.

~ ems

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!