Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 20 Stycznia 2022, 12:56
Dziś 1°C
Jutro -1°C
Sport
15 Października, 2020

Baranów: Bieg Muratora niczym Runmageddon

Ani organizatorzy, ani tym bardziej biegacze, nie ulękli się jesiennej szarugi, chłodu i…pandemii. W niedzielę, 4 października br., 114 biegaczy ruszyło na mocno odmienioną trasę IV Biegu Muratora. Imprezę zorganizowali druhowie z OSP Murator wraz z Grupą Odnowy Sołectwa w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Baranów oraz z Funduszu Sołeckiego.

Powoli tradycją staje się deszcz, który towarzyszy nie tylko organizatorom podczas przygotowań, ale i samym biegaczom w trakcie jego trwania. Jednak strażacy z Muratora, mimo wielu przeszkód (w tym konieczności przełożenia biegu z terminu kwietniowego na jesienny) nie poddali się i oto o godzinie 14.00 prezes OSP Murator Robert Seiffert po raz czwarty dał znak do rozpoczęcia biegu.
Przygotowania do biegu rozpoczęły się już w lutym. Jednak ze względu na tzw. lockdown i w trosce o bezpieczeństwo samych zawodników, bieg został przełożony. Część wcześniejszych ustaleń została podtrzymana. Dzień przed samym biegiem zorganizowano tradycyjną już akcję „Sprzątania Muratora”. Akcja ta co roku wskazuje smutną prawdę, jak bardzo niedojrzałym jesteśmy społeczeństwem. I tym razem las był pełen śmieci. Sprzątaniu towarzyszyła słoneczna pogoda, która nawet przez chwilę nie zwiastowała takiej sumy opadów, jaka miała miejsce od nocy, aż do chwili startu. Organizatorzy czuwali jednak tego dnia nad wszystkim, a sam prezes obiecał słońce na czas wręczania pucharów.

~ MG

Więcej w nr 42 (1399) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!