Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Gracji, Lucjana 14 Czerwca 2024, 05:46
Dziś 15°C
Jutro 20°C
Baranów
26 Września, 2023

Baranów: Baranowski Rynek już zachwyca

Na zakończenie tej inwestycji czekaliśmy 4 lata. Umowę dotyczącą rewitalizacji centrum Baranowa podpisano 19 lipca 2019 r. „Rewitalizacja Rynku w Baranowie wraz z rozbudową, przebudową i zmianą sposobu użytkowania budynku szkoły na ośrodek kultury z ośrodkiem opieki dziennej nad seniorami” kosztowała 23 mln zł, a Gmina Baranów pozyskała na ten cel 10 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Autorem projektu rewitalizacji jest Jacek Nesterowicz ze Szczecina, a inwestycję wykonała firma „Budonis” z Kępna. W ramach zadania zmodernizowano Rynek, przekształcono starą szkołę w Dzienny Dom Seniora, na piętrze powstała biblioteka, wybudowano piękny amfiteatr i zmodernizowano pomieszczenia Urzędu Gminy. Uroczyste otwarcie miało miejsce 23 września br.

W uroczystości wzięli udział: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz senator Ewa Matecka. Po przecięciu symbolicznej wstęgi głos zabrała wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek. - Dziękuję wam wszystkim, że byliście cierpliwi, że to się tak długo działo. To jest praca wszystkich moich pracowników, bo mam wspaniały zespół, sama nic bym nie zrobiła – podkreśliła. - Można stawiać pomniki na postumentach, później się przed nimi kłaniać, ale można stawiać i takie pomniki, które świadczą o naszej codziennej pracy, mówię o pracy samorządowej. I pani wójt stawia właśnie takie pomniki, które świadczą o jej pracy, o pracy jej współpracowników – przekonywał marszałek K. Grabowski.

~ ems

Więcej w nr 39 (1549) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!