Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 21:13
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Sport
13 Czerwca, 2018

Baranów: Baranowski „Orlik” też pokochał ręczną

Na baranowskim „Orliku” 16 zespołów z całej Wielkopolski stoczyło sportową batalię o tytuły mistrzowskie i awans do Finału Krajowego projektu „Kocham ręczną na Orliku”.

Projekt „Kocham ręczną na Orliku” to zaplanowana z ogromnym rozmachem promocja szczypiorniaka wśród najmłodszych. W każdym województwie wytypowano po dziesięć orlików; na 160 boiskach 16 tysięcy chłopców i dziewczynek z III i IV klas szkół podstawowych wzięło udział w aż 337 turniejach. Dwa z nich odbyły się w Baranowie. Rozegrane tam 15 maja br. eliminacje rejonowe oceniono na tyle wysoko, że właśnie Baranowowi Fundacja „Orły Sportu” zaproponowała przygotowanie Finału Wielkopolski.
W piątek, 1 czerwca br., na baranowskim „Orliku” 16 zespołów z całej Wielkopolski (ponad 200 sportowców) stoczyło sportową batalię o tytuły mistrzowskie i awans do Finału Krajowego. W tej stawce były również teamy z powiatu kępińskiego. Podczas zawodów w Baranowie zobaczyliśmy drużynę „Polonii” Kępno prowadzoną przez trenera Macieja Nowickiego oraz reprezentację Szkoły Podstawowej z Donaborowa prowadzoną przez Alojzego Piaseckiego. Szczypiornistki z Kępna przetoczyły się przez turniej niczym burza. Ograły wszystkie rywalki i nie straciły ani jednej bramki. Prawdziwym objawieniem zawodów byli donaborowianie. W pasjonującym pojedynku o trzecie miejsce z „Kopernikiem” Piotrów zwycięskiego gola strzelili 3 sekundy przed ostatnim gwizdkiem. Wśród chłopców wygrał zespół SP 9 Ostrów Wielkopolski, a wśród dziewcząt – „Polonia” Kępno. Maja Piątek z Kępna została najlepszą zawodniczką turnieju, a Kacper Jaruzel z Ostrowa – najlepszym zawodnikiem.

~ es

Więcej w nr 24 (1279) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!