Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 20:53
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Sport
16 Listopada, 2017

Badminton: Kępiński badmintonista w ekstraklasie

Badmintonowy talent z Kępna doczekał się gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Radosław Wróbel, reprezentant, Klubu Badmintonowego Vol-Trick Kępno został właśnie zawodnikiem Polskiej Ligi Badmintona. W obecnym sezonie będzie on występował w 45. Drużynowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie, a więc rozgrywkach rodzimej ekstraklasy badmintona. Kępnianin będzie reprezentował bary Akademii Badmintona Roberta Mateusiaka (ABRM) Lublin.

Radosławowi Wróblowi życzymy powodzenia w potyczkach z najlepszymi polskimi drużynami. Przypomnijmy, że znajdują się wśród nich takie sławy jak SKB Suwałki, Hubal Białystok czy Technik Głubczyce, w których występują nie tylko zawodnicy zagraniczni, ale również wielokrotni polscy olimpijczycy. Liga składa się z 5 rund 3-5 i 24-26 listopada oraz 8-10 grudnia 2017, 12-14 i 26-28 stycznia 2018 oraz finał 10-11 lutego 2018. Klub z Lublina w drugiej kolejce będzie gospodarzem, następnie kolejno zagra w Przemyślu, Warszawie oraz w Jeleniej Górze. Dodajmy, że w indywidualnych turniejach krajowych i międzynarodowych kępnianin nadal pozostaje zawodnikiem macierzystego klubu Vol-Trick Kępno. – Dla nas juniorów uczestnictwo w ekstraklasie, gdzie stajemy do gry na jednym korcie często z wielokrotnymi olimpijczykami to najlepszy sposób, aby uczyć się od lepszych i bardziej doświadczonych zawodników. Poziom sportowy, z którym musimy się zmierzyć na pewno pozytywnie wpłynie na nasze wyniki w przyszłości. Jestem dumny z tego, że udało mi się dostać do drużyny ABRM Lublin. Poza ligą występuję niezmiennie w barwach kępińskiego Vol-Tricka i dzięki temu mogę reprezentować nasze miasto na najwyższym badmintonowym poziomie w Polsce – powiedział Radosław Wróbel, kępiński zawodnik, który rozpoczyna swoją przygodę z badmintonową ekstraklasą.

~ BAS

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!