Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Gerarda, Józefy 4 Października 2023, 01:54
Dziś 18°C
Jutro 16°C
Kraj
28 Września, 2022

Wieści z Brukseli: STOP dla agresji Rosji!

Jak podkreśla poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, nie możemy pozwolić na dalszą poważną eskalacją w wyniku rosyjskich prób formalnej aneksji kolejnych terenów okupowanej Ukrainy.

- Jako posłowie potępiamy zamiar przeprowadzenia pozorowanych referendów w sprawie przyłączenia nielegalnie okupowanych regionów Ukrainy do Rosji. Uważamy przeprowadzenie i wynik tych tak zwanych „referendów” za prawnie nieważne. To znaczące poważne naruszenie prawa międzynarodowego ze strony Rosji. Dlatego domagamy się od Federacji Rosyjskiej powstrzymania się od dalszej eskalacji i uznania, że kontynuowanie niesprowokowanej wojny z Ukrainą doprowadzi jedynie do jeszcze większego cierpienia, gdyż jej rzekome cele nigdy nie zostaną osiągnięte. Wsparcie Unii Europejskiej dla Ukrainy jest niezachwiane. Konieczne jest wzmocnienie sankcji gospodarczych wobec Federacji Rosyjskiej i zwiększenia wysiłków w celu uniknięcia obchodzenia sankcji, zwłaszcza z pomocą krajów trzecich – mówi europoseł.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!