Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adrianny, Kazimierza, Wacława 4 Marca 2024, 05:19
Dziś 8°C
Jutro 6°C
Kraj
19 Października, 2022

Wielkopolska: Dofinansują spółki wodne

2 miliony złotych trafią do 134 spółek wodnych, funkcjonujących na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz kolejny przeznaczył środki finansowe z budżetu województwa w formie dotacji celowej w ramach programu bieżącego utrzymania wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie i dofinansowanie inwestycji.

W 2022 r. Wielkopolskie Spółki Wodne po raz kolejny mogą liczyć na wsparcie finansowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W sierpniu br. wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał umowy przekazujące wsparcie dla spółek wodnych funkcjonujących w regionie. Dzięki tym środkom spółki wodne otrzymają wsparcie na prowadzenie ich działalności związanej z przeprowadzeniem niezbędnych prac, regularnej konserwacji i modernizacji urządzeń wodnych i melioracyjnych. Prace te przyczyniają się do zapobiegania lub ograniczenia zjawisk suszy i skutków nadmiernych opadów, które cyklicznie pojawiają się w naszym województwie.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 42 (1501) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!