Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:13
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Łęka Opatowska
27 Listopada, 2017

Trzebień: Moc śniadania

Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu przyłączyli się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

Już od siedmiu lat, 8 listopada to dzień, w którym uczniowie w całej Polsce przygotowują w klasach wspólne śniadanie w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu uczniowie z klas I-III również włączyli się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.
Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy wyposażyli swoje pociechy w odpowiednie produkty, uczniowie wykonali w klasach pyszne i zdrowe kanapki. Dzieci mogły zaprezentować nie tylko umiejętności kulinarne, ale i artystyczne. Pomysłowe i kolorowe kanapki zostały zjedzone z wielkim apetytem. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem 12. zasad zdrowego odżywiania i ważnej roli śniadania w diecie zwłaszcza małego człowieka.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!