Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 21:46
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
9 Listopada, 2017

Trzcinicat: Wyjazd szkoleniowy do Opola

Wyjazd chórów szkolnych z Trzcinicy do Opola.

20 października 2017 roku zorganizowany został wyjazd do Opola, w której udział wzięli członkowie Chóru Zespołu Szkół w Trzcinicy wraz z dyrygentem – Renatą Adamską, oraz Chóru VIOLINO Zespołu Szkół w Laskach z dyrygentem – Danutą Wieczorek.
Łącznie wyjechało 72 chórzystów, a wyjazd sfinansowany został ze środków Gminy Trzcinica. Młodzież miała okazję wziąć udział w otwartej próbie generalnej w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej a także zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Muzeum to powadzi działalność polegającą na gromadzeniu, katalogowaniu, konserwowaniu i udostępnianiu zbiorów dotyczących polskiej piosenki. Muzeum Polskiej Piosenki jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki w formie multimedialnych wystaw, co było wielką atrakcja dla wszystkich dzieci.
Jak podkreśla wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: Jest to już drugi wyjazd szkoleniowy z udziałem obu chórów szkolnych. W ubiegłym roku odbyła się wycieczka do Siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Wyjazd ma charakter edukacyjny i jest jednocześnie formą wyróżnienia chórzystów i podziękowania za reprezentowanie gminy Trzcinica w różnorodnych konkursach i uroczystościach.

~ Oprac. m

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!