Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 11:44
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
28 Września, 2022

Trzcinica: Trzcinicki Festiwal Kulturalny „Otwarta furtka”

W Trzcinicy od 21 do 23 września 2022 r. odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Kulturalnego „Otwarta furtka”. Inicjatywa dofinansowana była ze środków Gminy Trzcinica w ramach projektu „Prowincjonalna kultura” w kwocie 2000 zł.

Organizatorami przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Wsi Trzcinica „Przyszłość” przy współpracy z Gminą Trzcinica i Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy. W ramach działań festiwalowych miało miejsce kilka wydarzeń i spotkań kulturalnych. 21 września br. odbyła się debata „Po drugiej stronie kulturalnej rzeczywistości – na wciąż jeszcze głodnej kultury prowincji”. Spotkanie zgromadziło wielu działaczy i animatorów kultury z powiatu kępińskiego. 22 września br. festiwalowi goście: Maria Duszka, Monika Krauze i Emilia Teofila Nowak udały się do miejscowych szkół, by podczas spotkań z uczniami przeprowadzić zajęcia pod hasłem „Szukać, pukać, otwierać, znaleźć odpowiedź na pytanie – „Jak sięgnąć głębiej?”.

~ Organizatorzy

Więcej w nr 39 (1498) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!