Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy 26 Października 2021, 09:37
Dziś 6°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
17 Czerwca, 2021

Trzcinica: Szamani i piraci w Trzcinicy

8 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa ze spektaklem pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica – … bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi”

Przedstawienie obejrzały dzieci z kl. III wraz z nauczycielką Beatą Stodółką ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy.
Bajka promująca czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu przeniosła widzów w podróż do odległej wyspy w poszukiwaniu skarbu. Główna bohaterka, piratka Kira, niestety nie potrafiła odnaleźć skarbu bez pomocy Internetu. Z pomocą przyszedł tygrysek, kangur, a nawet Szaman, który przekazał bohaterce rebus do rozwiązania. Dzięki temu, wszyscy dowiedzieli się, że prawdziwym bogactwem nie jest skarb, ukryty gdzieś daleko na wyspie, ale nasza wiedza, którą pogłębić możemy w bibliotekach, czytając książki. Podczas spektaklu zabawy i radości było co niemiara, ponieważ piratka Kira, która jest odkrywcą, swoim temperamentem porywała dzieci do myślenia, działania i podpowiadania. Odważni śmiałkowie mogli również wraz z aktorami wziąć udział w tajemniczym szamańskim tańcu w rytm muzyki. Na zakończenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość podziękowała aktorom za wspaniałe przedstawienie, a dzieci nagrodziły ich gromkimi brawami oraz pięknymi kwiatkami.

~ m

Więcej w nr 23 (1432) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!