Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:52
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
21 Grudnia, 2017

Trzcinica: Spektakl w prezencie

Przedszkolaki z Trzcinicy obejrzały świąteczny spektakl teatralny.

19 grudnia 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Na zaproszenie dyrektor książnicy Renaty Gość na przedstawienie przyszły dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego razem z paniami opiekunkami. Aktorzy Teatru Maska przedstawili świąteczny spektakl pt. ,,Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”.
Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziły losy małej Ani, która już od kilku lat prosi w liście do Św. Mikołaja o najlepszego przyjaciela. Jednak za każdym razem, zamiast wymarzonego prezentu, dostawała inne, np. traktor czy grabie. Postanowiła więc zabawić się w detektywa i odkryć, kto majstruje przy świątecznych prezentach. Dziewczynka zostawiła swój list, a wieczorem obserwowała go z ukrycia. Okazało się, że za całe to zamieszanie odpowiada złośliwy skrzat Maruda, który bardzo nie lubi świąt Bożego Narodzenia, ponieważ ma wtedy pełne ręce roboty, a i tak wszystkie zasługi przypisywane są Św. Mikołajowi. Dzieci oraz Ania poznały także zabawnego renifera, który miał na imię Jeleń. Zwierzak miał dobre serduszko, ale niezbyt duży rozumek, mimo to zaoferował swą pomoc dziewczynce. I tak z pomocą dzieci, które bardzo się zaangażowały w rozwiązanie zagadki, Ania w końcu złapała skrzata. Ta niezwykła przygoda skończyła się dla wszystkich bardzo dobrze. Dziewczynka wyjaśniła zagadkę zamiany prezentów, a skrzat zyskał przyjaciela – Anię, dzięki czemu przestał być złośliwy i polubił święta Bożego Narodzenia.
Aktorzy za swą wspaniałą grę zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dostali także kwiaty, a dzieci zaśpiewały im świąteczną piosenkę. Dyrektor biblioteki Renata Gość na ręce kierownik przedszkola Marioli Bednarek przekazała życzenia oraz podziękowania za współpracę z biblioteką dla przedszkola oraz dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzaty Hadzik. Dzieci natomiast podarowały bibliotece bombkę i zaproszenie dla pani dyrektor na wspólne kolędowanie. Dyrektor książnicy podziękowała dzieciom i przekazała dla nich całą torebkę cukierków.

~ Oprac. bem

 


 

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!