Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:23
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
27 Grudnia, 2017

Trzcinica: Projekcja filmu i promocja pocztówek

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia 2017 r., w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. ,,Teraz i w godzinę śmierci” połączona z promocją pocztówek okolicznościowych wydanych przez trzcinicką książnicę.

Po przywitaniu przez dyrektora biblioteki Renatę Gość wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika oraz przybyłych mieszkańców, słowo wprowadzające o filmie powiedział ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz parafii w Trzcinicy, który następnie zaprosił parafian do obejrzenia filmu. ,,Teraz i w godzinę śmierci” to piękna opowieść o sile różańca, o niezwykłej wierze, która ocaliła nie tylko poszczególne osoby, ale także całe narody, które swój los ufnie oddały w ręce Najświętszej Maryi Panny. Inspiracją dla twórców filmu stało się poruszające zdjęcie przedstawiające ciężko rannego amerykańskiego żołnierza, który w wyciągniętej dłoni kurczowo trzymał biały różaniec. Film opowiada o różnych, często niezwykle trudnych sytuacjach, także o prześladowaniach chrześcijan w Afryce, gdzie za kult Maryi grozi śmierć. Przejmujące świadectwa ocalałych napełniają wiarą i umacniają w przekonaniu, że modlitwa jest najpotężniejszą bronią w walce ze złem. Światowa premiera filmu odbyła się 13 maja, w 100-lecie objawień fatimskich.
Po obejrzeniu filmu mieszkańcy otrzymali okolicznościowe pocztówki wydane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy. Jedna z nich przedstawia kościół parafialny pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy, wiszący w nim obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz prezbiterium trzcinickiej świątyni. Druga pocztówka ukazuje budynek biblioteki w pięknej zimowej szacie. Wydawnictwa regionalne zostały wydane w ramach serii wydawniczej „Poznajemy gminę Trzcinica”.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!