Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 18:13
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Trzcinica
27 Listopada, 2017

Trzcinica: Jesienne inspiracje

Niełatwe zadanie wykonania jak najpiękniejszego jesiennego bukietu postawione został przez przedszkolakami w Trzcinicy.

Czternaścioro przedszkolaków wzięło udział w w piątej edycji gminnego konkursu plastyczno-technicznego pod hasłem „Dary jesieni, a wyobraźnia dziecka”, który odbył się w przedszkolu w Trzcinicy 3 listopada br.
W tym roku dzieci zmierzyły się z zadaniem wykonania bukietu, a konkurs przeprowadzony został w formie warsztatów. Nauczyciel prowadzący zademonstrował, w jaki sposób tworzy się kompozycje, opowiedział dzieciom o przygotowanych roślinach i technice pracy, po czym zaprosił do działania. Uczestnicy dowolnie dobierali wysuszone wcześniej rośliny i układali je w gąbce. Dla wychowawców była to wspaniała okazja do zaobserwowania zachowań swoich podopiecznych, a te były wzorowe. Dzieci pomagały sobie, doradzały, przynosiły kwiaty i wspólnie sprzątały. Atmosfera pozwoliła całkowicie oddać się działaniom i stworzyć własne kompozycje, które po skończeniu każdy uczestnik ustawił na wyznaczonym miejscu. W ten sposób powstała niepowtarzalna wystawa.
Prace dzieci oceniała komisja w składzie: Ewa Hetmańczyk – wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy, Danuta Wieczorek – nauczycielka Zespołu Szkół w Laskach i Zofia Kwaśniak – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy. Nagrody i dyplomy wręczył uczestnikom wójt gminy Grzegorz Hadzik. O tym jak trudno było wybrać najlepsze prace świadczyć może liczba miejsc przyznanych ex aequo. Stroną organizacyjną konkursu zajęła się nauczycielka Aneta Jędryca.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!