Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 05:54
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Bralin
27 Listopada, 2017

Tabor Wielki: OSP Tabor Wielki doczekała się wymarzonego samochodu

Nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Taborze Wielkim.

Od minionej soboty OSP Tabor Wielki już oficjalnie posiada nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu zgromadziło wielu gości i mieszkańców Taboru Wielkiego.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Michał Błażejewski, przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego i wieloletni komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie Stanisław Baliński, prezes honorowy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kępnie Eugeniusz Grzesiak, Adam Kwiatek z komendy PSP w Kępnie i komendant gminny Roman Dębski. Na czele delegacji samorządowej stał wójt Roman Wojtysiak w towarzystwie zastępcy wójta Roberta Kieruzala.
Ochotnicza Straż Pożarna w Taborze Wielkim corocznie bierze udział w zawodach sportowo-pożarniczych oraz aktywnie uczestniczy w niesieniu pomocy podczas zdarzeń. Jednak z uwagi na brak samochodu ratowniczo-gaśniczego trzeba było angażować prywatne auta. Stary, wysłużony samochód został zbyty wiele lat temu, głównie z powodu dużych kosztów zużycia paliwa. Kilka lat temu dojrzał pomysł zakupu nowego samochodu. Ale kolejka oczekujących na nowe pojazdy dla jednostek OSP nie należy do krótkich. Inna sprawa to koszty. Jak podkreślił prezes OSP Tabor Wielki Jan Trojak: – Wójt bardzo sprzyjał naszemu przedsięwzięciu i w tej sprawie wyjeżdżał do ZOW ZOSP w Poznaniu. Można dziś powiedzieć, że było warto. Samochód kosztował 212.900 zł, z czego 102.900 zł było wkładem Gminy Bralin. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansował zakup kwotą 100.000 zł, a OSP w Taborze Wielkim - 10.000 zł. Poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii w Turkowych ks. Ryszard Zieliński.

~ Grzegorz Banaszak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!