Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2022, 09:11
Dziś 20°C
Jutro 27°C
Powiat
4 Stycznia, 2018

Słupia p. Kępnem: Zmodernizowany basen uroczyście otwarty

W środę, 3 stycznia 2018 roku, uroczyście otwarty został basen przy Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.

Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia pływalni dokonali wspólnie: wicestarosta Grażyna Jany, dyrektor ZSS Beata Lebek oraz dwóch uczniów szkoły, utalentowanych i odnoszących sukcesy pływaków - Wojciech Kolebski i Kacper Klein.
Uroczystość miała wyjątkowy charakter, bowiem wspólnie z zaproszonymi gośćmi: członkami Zarządu Powiatu Kępińskiego, radnymi, włodarzami gmin i przedstawicielami parlamentarzystów, wzięli w niej udział niekryjący swej radości z otwarcia obiektu uczniowie ZSS w Słupi pod Kępnem. Wielkie wrażenie na gościach zrobił zaprezentowany przez dzieci pokaz umiejętności pływackich i wykorzystania basenu do zajęć terapeutycznych.

Trudno dziwić się entuzjazmowi uczniów i ich opiekunów, bowiem gruntownie zmodernizowana pływalnia przed remontem tylko w niewielkiej części dostosowana była do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na przestrzeni ostatnich lat udało się wykonać podjazdy zewnętrzne, zmodernizować ciągi komunikacyjne, wyremontować i dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych sanitariaty i szatnie. Zadania adaptacyjne nie objęły jednak nigdy samej pływalni. Niecka basenu nie była modernizowana od czasu jej powstania, tj. od 1978 roku. Teraz basen wyposażono m. in. w schody wejściowe w części płytkiej basenu oraz specjalny dźwig dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Cała modernizacja objęła zaś kompleksowy remont stacji uzdatniania wody na potrzeby basenu wraz z remontem pomieszczenia, w którym zlokalizowana jest stacja, a także remont niecki basenu: wykonanie niecki ze stali nierdzewnej wraz z profilowaniem dna basenu, górnego przelewu wody, instalacji odkurzającej dno basenu, instalacji przeciwprądu oraz biczów wodnych. Przeprowadzono remont okładzin ściennych i posadzek, a także instalacji elektrycznej. Duże wrażenia robi nowy podwieszany sufit.
Realizacja tak dużej inwestycji możliwa była dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej wdrażanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Całkowity koszt inwestycji to 2.565 144,00 złotych, w tym 977. 400,00 złotych to środki z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

~ bem

Cały artykuł dostępny będzie w nr 2 (1257) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Więcej filmów znajdziesz na naszym kanale YouTube.

https://www.youtube.com/channel/UCDaLnyIw8xoFHapGmMQX0AA

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!