Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 20:41
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Powiat
8 Kwietnia, 2021

Siemianice: Oczyśćmy lasy ze śmieci

Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do włączenia się w akcję prowadzoną już od kilku lat przez miejscowych leśników.

Projekt „Oczyśćmy nasze lasy ze śmieci” to próba przybliżenia lokalnemu społeczeństwu problemu, jaki stanowią zróżnicowane odpady pozostawiane przez ludzi odwiedzających nasze tereny. - Z przykrością stwierdzamy, że z każdym rokiem ilość osób nieuświadomionych, a wraz z nią ilość i różnorodność śmieci, zamiast maleć, rośnie... - stwierdza Krystyna Ruda-Ertel z LZD w Siemianicach.
Sprzątanie może odbyć się o dowolnej porze w podanym terminie. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju nie będzie organizowanych wspólnych grupowych działań. Każdy zainteresowany może przy okazji spaceru do lasu znaleźć jakieś zaśmiecone miejsce i sfotografować je. Zebrać, jeśli jest dzieckiem lub młodzieżą do lat 15 – 5 śmieci, a jeśli jest starszy – 10. Następnie wykonać zdjęcie terenu już oczyszczonego. Zabrać ze sobą do domu zebrane odpady i wyrzucić do swoich kubłów. Fotografie wykonane w rozdzielczości nie większej niż 640x480 pixeli i w formacie jpg prosimy przesyłać na adres e-mail LZD Siemianice: lzd-siemianice@home.pl . Wraz z załączonymi fotografiami prosimy krótko opisać, kiedy, gdzie i przez kogo zostały one wykonane. Osoby, które będą chciały podzielić się swoimi dokonaniami z innymi na naszych mediach społecznościowych proszone są o załączenie oświadczenia-zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych przez LZD Siemianice dla potrzeb niniejszej akcji. Wzór będzie do pobrania na stronie internetowej LZD Siemianice: www:lzd-siemianice.home.pl.

~ Oprac. m

Więcej w nr 13 (1422) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!