Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ewarysta, Lucyny, Lutosławy 26 Października 2021, 11:04
Dziś 6°C
Jutro 14°C
Rozrywka
10 Czerwca, 2021

Rychtal: Święto dzieci pełne atrakcji

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu.

Dzień Dziecka obchodzony jest na całym świecie. Różne są jego daty i zwyczaje. Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1954 r. dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Święto to przypomina o prawie dzieci do szczęśliwego dzieciństwa, w którym jest miejsce na zabawę, naukę, miłość, bezpieczeństwo, zrozumienie, sprawiedliwość i uśmiech. W Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Chinach, Ukrainie i Portugalii Dzień Dziecka obchodzi się 1 czerwca.
Tegoroczny Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu świętowano pod hasłem „Masz wybór”. Organizacją i przebiegiem tego dnia zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Obchody tego dnia rozpoczęto od wspomnienia postaci patrona szkoły, ojca Konrada Stolarka, które przygotowali: Julia Przysiężna i Michał Wolny, uczniowie z klasy 4b.

~ M. Oscenda

Więcej w nr 22 (1431) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!