Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 20:46
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Sport
5 Sierpnia, 2021

Rychtal: Na sportowo w gminie Rychtal

W gminie Rychtal odbędą się: XI Turniej Siatkówki Plażowej w Krzyżownikach, II Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Seniorów oraz V Bieg Rychtalaka.

- Wakacje to okres miłego spędzania czasu wolnego, przeznaczonego na ładowanie przysłowiowych „baterii”, dających organizmowi motywację do dalszego działania, zarówno w obszarze pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Jednym z obszarów odbudowy zasobów energetycznych organizmu człowieka jest sport w bezpiecznej i ukierunkowanej formie rekreacyjnej. Poprzez różnorodne ćwiczenia możemy zwiększać siłę mięśni oraz ruchomość stawową, zwiększać wydolność krążeniowo-oddechową i poprawiać samopoczucie. Ważne jest również to, aby sprawdzać swoje umiejętności i przez to dostrzegać faktyczny stan naszej sprawności fizycznej. Jednym ze sposobów takiego sprawdzania i oceny umiejętności, oprócz testów standardowych (Test Ruffiera, MTSF), może być uczestnictwo w bezpiecznej formie rywalizacji sportowej na poziomie rekreacyjnym – mówi animator sportu w Rychtalu Piotr Nasiadek. Okazja do tego pojawi się już najbliższych tygodniach w Rychtalu, gdzie animatorzy proponują trzy ciekawe imprezy rekreacyjno-sportowe, na które zapraszają już dziś.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 30 (1439) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!