Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 23:39
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Powiat
10 Września, 2020

Powiat: Oddali hołd poległym bohaterom

81. rocznica wybuchu II wojny światowej.

1 września br. przypadła 81. rocznica wybuchu II wojny światowej i tragicznych wydarzeń związanych z atakiem na Polskę w 1939 roku przez hitlerowskie Niemcy oraz Związek Radziecki. Dźwięk syren, chwila ciszy i zadumy towarzyszyły uczestnikom rocznicowych obchodów.
Burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus wraz z radnymi Rady Miejskiej w Kępnie oddał cześć bohaterom, którzy walczyli za ojczyznę, pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację na kępińskim Rynku. Wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Rondzie Kombatantów oraz Grobie Nieznanego Żołnierza na kępińskim cmentarzu złożyli z kolei zastępcy burmistrza, Artur Kosakiewicz i Krzysztof Godek.
Natomiast starosta kępiński Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka złożyli kwiaty i znicz pod pomnikiem powstańców wielkopolskich i żołnierzy wojska polskiego na kępińskim cmentarzu parafialnym, upamiętniając w ten sposób żołnierzy poległych na frontach wojennych. Hołd oodali również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kępnie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, a także kępińscy harcerze.

~ KR

Więcej w nr 37 (1394) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!