Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jolanty, Lotara, Wita 16 Czerwca 2024, 01:35
Dziś 19°C
Jutro 20°C
Kraj
30 Listopada, 2022

Powiat: Liderzy inwestycji

Ranking wydatków inwestycyjnych 2019-2021.

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opracowuje rankingi, oceniające działania samorządów. W ostatnim czasie powstał ranking wydatków inwestycyjnych 2019-2021.
- Spojrzenie na wydatki inwestycyjne samorządów w 2021 r. prowadzi do wniosku, że sytuacja finansowa JST nie jest tak dobra, jak mogłoby to wynikać z wypowiedzi niektórych urzędników rządowych. Był to już trzeci kolejny rok spadku tych wydatków. Nie był on wielki, ale, mając na uwadze równoczesny, przyspieszający wzrost cen robót budowlanych i materiałów, jego skutki w wymiarze rzeczowym mogą być spore – przyznają twórcy rankingu. - Pod uwagę bierzemy całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2019-2021). W ten sposób chcemy uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza z mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, aby potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu – wyjaśniają. Dodatkowo uwzględniono także wydatki ponoszone przez spółki komunalne.

~ KR

Więcej w nr 48 (1507) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!