Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 10:00
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Kultura i oświata
12 Maja, 2022

Powiat: Kasztany nie zakwitły, a uczniowie zdają maturę

W tym roku wiosna się spóźniła i mimo że nie zakwitły jeszcze kasztany, maturzysci zaczeli swój egzamin dojrzałości. W Wielkopolsce do matur przystąpi ponad 26 tysięcy uczniów, w Kępińskiem 310 absolwentów.

W środę, 4 maja br., pierwszy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął tegoroczny cykl maturalny. Abiturienci 2022 r. z pewnością spędzili wiele godzin nauki przygotowując się do najważniejszego egzaminu w ich życiu, wszak mają za sobą 12 lat nauki i wszyscy powinni posiadać odpowiedni zasób wiedzy do egzaminu dojrzałości. W tym roku po raz pierwszy od dwóch lat podczas egzaminów przeprowadzonych od maja 2022 r. do sierpnia 2022 r. nie będą obowiązywały – wzorem lat 2020–2021 – odrębne wytyczne, dotyczące zasad epidemiologicznych organizowania i przeprowadzania egzaminów związanych z COVID.
W 2022 r. absolwent obowiązkowo przystępuje do czterech egzaminów w części pisemnej.
Obowiązkowe egzaminy w części pisemnej: egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym), egzamin z matematyki (na poziomie podstawowym), egzamin z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym), egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym).

~ m

Więcej w nr 19 (1478) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!