Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 17:00
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Baranów
27 Listopada, 2017

Policja: Z promilami prowadził koparkę

Nietrzeźwy 43-latek z gminy Baranów jechał koparką. Został zatrzymany przez patrol policji.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Kępnie ujawnili kierowcę koparki, który prowadził swój pojazd po spożyciu alkoholu.
Policjanci wracali właśnie z jednej ze szkół, gdzie prowadzili „pogadanki”. W pewnym momencie zauważyli kierowcę koparki, który na drodze wykonywał niezrozumiałe dla funkcjonariuszy manewry. Zatrzymali więc kierowcę koparki. Podczas rozmowy zauważyli, że mężczyzna jest zdenerwowany, wyczuwalna jest także woń alkoholu – poinformowała oficer prasowa KPP Kępno st. sierż. Anna Lubojańska. Badania potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy – kierowca w wydychanym powietrzu miał ćwierć promila alkoholu.
Na miejsce wezwano patrol Wydziału Ruchu Drogowego, który wykonał czynności związane z kontrolą policyjną. Mężczyzna na najbliższe miesiące straci uprawnienia do kierowania. Czeka go także kara grzywny.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!