Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 09:38
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Trzcinica
23 Czerwca, 2022

Piotrówka: Odnaleziono wojennną broń i amunicję

Na terenie miejscowości Piotrówka podczas prac ziemnych na jednej z prywatnych posesji odkryto wiele niebezpiecznych przedmiotów z okresu II wojny światowej.

18 czerwca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony przez mieszkańca miejscowości Piotrówka, że podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji wykopano broń oraz amunicję z okresu II wojny światowej. Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II wojny światowej oraz rewolwery Nagant, amunicję strzelecką w ilości kilkudziesięciu sztuk różnych kalibrów, 2 naboje do działka przeciwlotniczego, 2 granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu, który następnie zneutralizował je.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 25 (1484) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!