Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 20:56
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Sport
15 Kwietnia, 2021

Piłka nożna: Rozgrywki nadal zawieszone, ale są nowe terminy

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów rozgrywki piątej ligi, klasy okręgowej, klasy A i B zostały zawieszone 18 kwietnia włącznie. W związku z tym zimowe okno transferowe otwarte jest do dnia rozpoczęcia rozgrywek w rundzie wiosennej w klasie rozgrywkowej, w której występuje klub pozyskujący.

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej po raz kolejny został zmuszony do modyfikacji terminarzy prowadzonych przez siebie rozgrywek seniorskich i młodzieżowych. Konieczność wdrożenia planu awaryjnego przez sterników wielkopolskiego futbolu została podyktowana zawieszeniem rozgrywek wskutek obostrzeń związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju.

Wydłużenie okresu obowiązywania zaostrzonych regulacji do 18 kwietnia zmusiło włodarzy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do odwołania kolejnych serii gier, które były zaplanowane na weekendy 10-11 oraz 17-18 kwietnia. Obecnie, bez jakichkolwiek zmian kontynuowane są jedynie rozgrywki czwartej ligi oraz Pucharu Polski, gdyż wszyscy ich uczestnicy spełniają określone rządowym rozporządzeniem warunki dopuszczające do organizacji i uczestnictwa we wszelkich formach aktywności sportowej. Dla wszystkich, pozostałych rozgrywek Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalił nowe terminy spotkań.

~ BAS

Więcej w nr 14 (1423) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.