Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Diany, Małgorzaty 10 Czerwca 2023, 10:00
Dziś 19°C
Jutro 21°C
Sport
20 Stycznia, 2022

Piłka nożna: Polonia z wyróżnieniem w popularnym plebiscycie

W piątek, 14 stycznia, podczas gali na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego poznaliśmy laureatów plebiscytu Mistrzowie Sportu 2021. Konkurs Głosu Wielkopolskiego organizowany jest z myślą o sportowcach-amatorach, sportowych talentach i trenerach w naszym województwie pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie brakowało reprezentantów środowiska piłkarskiego. Uhonorowano między innymi Filipa Latuska, na co dzień zawodnika Polonii 1908 Marcinków Kępno.

Mistrzowie Sportu to projekt towarzyszący głównemu plebiscytowi na najlepszych sportowców Wielkopolski. Od kilku lat w ten sposób wyróżniani są sportowcy amatorzy na poziomie województwa i poszczególnych powiatów. Głosowania o charakterze popularnościowym prowadzone są w pięciu kategoriach: Sportowca Roku (odrębnie kobiety i mężczyźni), Sportowego Talentu, Trenera oraz Drużyny Roku. Przedstawiciele piłki nożnej znaleźli się na podium w kategorii szkoleniowców. Tytuł Trenera Roku 2021 w Wielkopolsce trafił do Jakuba Księżniakiewicza z Kłosa Budzyń, a miejsce na najniższym stopniu podium zajął Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan.

~ BAS

Więcej w nr 3 (1462) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!