Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 19:53
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Rozrywka
16 Września, 2021

Piaski: Podziękowali za tegoroczne plony

12 sierpnia odbyły się dożynki powiatowo-gminne w Piaskach, na które zjechali włodarze wszystkich gmin powiatu.

Sołectwo Piaski było gospodarzem tegorocznych dożynek powiatu kępińskiego i gminy Łęka Opatowska. W uroczystościach dożynkowych wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu wszystkich gmin z powiatu kępińskiego. Rolę starostów dożynkowych gminy Łęka Opatowska pełnili - Patrycja Lenart i Marcin Jóźwiakowski.
Święto plonów rozpoczął korowód dożynkowy, w którym udział wzięli przedstawiciele poszczególnych samorządów gminnych. Po którym odprawiono uroczystą mszę św. celebrowaną przez ks. Jacka Andrzejewskiego.
W trakcie uroczystości zaprezentowano tradycyjne obrzędy dożynkowe m.in. przekazanie przez delegacje wszystkich gmin bochenków chleba z tegorocznej mąki. - Na przestrzeni wieków uroczystości dożynkowe zmieniały swój charakter, ale tak samo jak wówczas, tak i dziś są ważne dla wszystkich, bo przypominają, że to dzięki ciężkiej pracy rolnika, każdego dnia na stoły trafia do nas polski chleb - mówił starosta Robert Kieruzal.

~ Oprac. m

Więcej w nr 36 (1445) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!